Service-zawod-osa

Zawód: Osobista Stylistka

Codzienne budzę się z myślą, że

kocham moją pracę. I codziennie zajmuję się czymś innym, ale wszystko krąży wokół jednego – ubrań i tego jak potrafią zmieniać świat. Gdy 8 lat temu wymyśliłam sobie że będę osobistą stylistką nikt nawet o takim zawodzie nie słyszał…

Wbrew powszechnej opinii

w pracy personal shoppera to nie ubrania są najważniejsze, ale emocje. Najpiękniejszą chwilą dla każdego, kto wykonuje ten zawód jest e-mail/telefon/rozmowa z klientką lub klientem, których życie zmieniło się na lepsze dzięki temu, co mieli na sobie. Dzięki temu, w co ja ich ubrałam.

Praca osobistej stylistki to

  • misja i niezależnie jak górnolotnie to brzmi nie ma w tym grama przesady. Czasami wyznacznikiem sukcesu jest, gdy synek powie do mamy „jesteś piękna”, czasami awans klientki, która dzięki zmianie stylu nabrała pewności siebie i została zauważona. Czasami również sukces pierwszej randki lub na nowo rozbudzenie uczuć małżeńskich. Takich historii w torebce osobistej stylistki zbiera się całkiem sporo…
  • To praca marzeń dla tych, którzy lubią ludzi. To praca marzeń dla tych, którzy kochają modę i ubrania. To praca dla tych, którzy są ambitni, bo ciężka praca jest niezbędna do tego żeby osiągnąć sukces.
  • Ale przede wszystkim jest to praca wymagająca solidnego przygotowania, praktyki i trzymania się standardów, ponieważ kupowanie dla innych to zupełnie inna sprawa niż kupowanie dla siebie. A ubieranie innych to odpowiedzialność. I ogromna przyjemność. Dla mnie nadal najwspanialsze jest znalezienie ubrania idealnego, takiego w którym klient lub klientka wyglądają olśniewająco. Trudno opisać to uczucie dumy i szczęścia, które mnie wtedy wypełnia!
Jaka jest najważniejsza cecha dobrego personal shoppera? Miłość! Do ubrań, ludzi i pracy. Jeśli to masz – reszty mogę Cię nauczyć.
 

Zostań osobistą stylistką

Zapraszam na moje szkolenia:

Szkolenie

Zostań osobistą stylistką

Szkolenie

Na zakupach
z mężczyzną

Szkolenie

Psychologia podejścia do klienta